Małe brązowe plamki na całym ciele

mam 31 lat, co mogą oznaczać pojawiające się mikroskopijne brązowe plamki na całym ciele? Są bardzo małe może 1-2mm. Od 9 dni mam też ból głowy między oczyma a kropki zaczęły się pojawiać jakieś 3 dni temu. Jem normalnie, nie mam duszności ani wymiotów.Czuję drapanie w gardle, ale powiedzieli mi że to tylko infekcja wirusowa.Tych kropek nie ma jeszcze dużo ale czy to się może zmienić?
31 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powodem wystąpienia takich zmian może być rekcja alergiczna na lek, jedzenie lub wynik działania promieni słonecznych. W tym ostatnim przypadku brązowe plamki często pojawiają się na miejscach najbardziej wyeksponowanych na działanie promieni słonecznych ( ramiona, kark, ręce) . Niestety po pojawieniu się w takiej sytuacji pozostają już do końca życia. Sugerowałbym jednak wizytę u dermatologa by ten mógł bezpośrednio ocenić zmiany.

Witam,
jest za dużo opcji jeśli chodzi o tego typu zmiany. Proponuję jednak spotkać się w realu z dermatologiem i omówić wszystkie możliwości.
Pozdrawiam