Małe i białe krostki na żołędzi penisa

Witam, mam problem z prosakami na żołędziu penisa ;/. Na około żołędzia mam malutkie białe krostki, przez nie boję się i wstydzę współżyć z dziewczynami.. jak to wyleczyć albo chociaż zmniejszyć ich występowanie? Czy jest jakieś skuteczne lekarstwo na prosaki na żołędziu penisa? Czy można się tego szybko pozbyć? Czy białe krostki na penisie mogą prowadzić do jakiś powikłań ? Jeżeli tak do jakich i jak się przed nimi ustrzec? Obawiam się współżycia i nie uprawiam seksu. Nie wiem czy prosaki na żołędziu nie są zaraźliwie, więc wolę nie ryzykować. Wstydzę się o tym w  ogóle rozmawiać. Nie wiem jak sobie poradzić z tymi dolegliwościami. Za pomoc będę bardzo wdzięczny
ponad rok temu

Witam,
Prawdopodobnie zmiany o których Pan pisze to nie prosaki, ale tzw. grudki perliste, pojawiające się u niektórych mężczyzn fizjologicznie, najczęściej na koronie żołędzi i w rowku zażołędnym. Jeśli chodzi zaś o prosaki to ich leczenie farmakologiczne jest dosyć ograniczone. Zwykle usuwa się je za pomocą lasera. Najlepiej gdyby zmiany obejrzał dermatolog i dokładnie zweryfikował z czym mamy do czynienia.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Zmiany na penisie nazywają się perliste grudki prącia, są fizjologiczne i występują u wielu mężczyzn.