Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Małe i białe krostki na żołędzi penisa

Witam, mam problem z prosakami na żołędziu penisa ;/. Na około żołędzia mam malutkie białe krostki, przez nie boję się i wstydzę współżyć z dziewczynami.. jak to wyleczyć albo chociaż zmniejszyć ich występowanie? Czy jest jakieś skuteczne lekarstwo na prosaki na żołędziu penisa? Czy można się tego szybko pozbyć? Czy białe krostki na penisie mogą prowadzić do jakiś powikłań ? Jeżeli tak do jakich i jak się przed nimi ustrzec? Obawiam się współżycia i nie uprawiam seksu. Nie wiem czy prosaki na żołędziu nie są zaraźliwie, więc wolę nie ryzykować. Wstydzę się o tym w  ogóle rozmawiać. Nie wiem jak sobie poradzić z tymi dolegliwościami. Za pomoc będę bardzo wdzięczny
ponad rok temu

Sposoby zakażenia opryszczką

Witam,
Prawdopodobnie zmiany o których Pan pisze to nie prosaki, ale tzw. grudki perliste, pojawiające się u niektórych mężczyzn fizjologicznie, najczęściej na koronie żołędzi i w rowku zażołędnym. Jeśli chodzi zaś o prosaki to ich leczenie farmakologiczne jest dosyć ograniczone. Zwykle usuwa się je za pomocą lasera. Najlepiej gdyby zmiany obejrzał dermatolog i dokładnie zweryfikował z czym mamy do czynienia.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Jolanta Miernicka
Lek. Jolanta Miernicka Dermatolog

Zmiany na penisie nazywają się perliste grudki prącia, są fizjologiczne i występują u wielu mężczyzn.

Witam,
grudki perliste - nie leczymy
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy