Małe krosty w miejscu intymnym a chlamydia

Witam, miałem jakiś czas temu Chlamydie, która leczyłęm przez 2 tyg. antybiotykiem. Objawy minęły i wszystko było w porządku, jakieś 3 tyg później pojawiły się małe krosty w grupkach - nie są to prosaki (od czasu wyleczenia Chlamydii nie miałem stosunku). Nie przybywa ich, nie bolą, są widoczne dopiero po naciągnięciu i występują dookoła skóry. Na żołędziu nie ma zmian, ani zaczerwień. zdjęcie - https://imageshack.us/a/img18/227/dmp0.jpg
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Wirus opryszczki - drogi zarażenia

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Zamieszczone przez Pana zdjęcie zostało niestety usunięte, co oznacza, że nie mam możliwości oceny zmian. Proszę jednak zerknąć na zdjęcie dostępne w internetowych galeriach czy nie są to przypadkiem plamki Fordyce'a, których po prostu Pan wcześniej nie zauważył. Jeśli nie, proszę skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który podczas bezpośredniej wizyty oceni zmiany.

0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Niestety zdjęcie nie ładuje się. Mogę jednak powiedzieć iż infekcje grzybicze atakują najczęściej organizm gdy następuje spadek odporności - w przypadku różnych infekcji, przemęczenia organizmu, stresu i co najważniejsze w trakcie stosowania właśnie antybiotykoterapii. Mogą pojawić się wtedy objawy zakażenia grzybiczego gdyż stan taki najczęściej spowodowany jest zaburzeniem prawidłowej flory bakteryjnej organizmu, co sprzyja rozwojowi kolejnej infekcji tym razem o etiologii grzybiczej grzybiczej.Tak więc w Pana przypadku mogło dojść do rozwoju grzybicy, jednak w celu potwierdzenia przyczyny objawów i włączenia adekwatnego leczenia konieczna jest wizyta u dermatologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
zdjęcie niestety nie dotarło.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty