Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Małe pryszcze na pośladkach i rękach

Jak zlikwidować wypryski, syfki któe wyskakują na tyłku bądż rękach?
ponad rok temu

Opryszczka - wredny wirus

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Kluczowe jest utrzymanie odpowiedniej. Dodatkowo w trudno gojących się zmianach, które mogą być nadkażone bakteryjnie warto zastosować miejscową antybiotykoterapię np. Davercin lub Tribiotic. Możliwe iż zmiany mają pochodzenie alergiczne. Warto aby obejrzał je dermatolog.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Na pośladkach to najczęściej zmiany typu zapalenia mieszków włosowych-leczymy je antybiotykami miejscowo i czasami ogólnie.Ważna jest higiena i stosowanie do mycia preparatów dla skóry łojotokowej i odkażających.Na rekach to gł zmiany wypryskowe z podrażnienia skory lub alergiczne.Tu stosujemy gł.natłuszczanie skory oraz maści ze sterydami bądż preparaty zlożone jeśli zmiany są wtórnie zainfekowaane.Warto pokazac się dermatologowi do leki sa na receptę.

0

Witam,
1. piling do ciała
2. maść z antybiotykiem i sterydem
Pozdraiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy