Małe przybieranie na wadze i wzrost u 2,5-letniej córki

Witam Moja 2,5 roczna córeczka waży 10 kg i mierzy 85cm.Od kiedy sie urodzila zawsze malo przybierala na wadze i malo rosla.Miala robione badanie krwi na hormon tarczycy i wyszło dobrze.Poza tym zadnych badan.Lekarz mowi ze nie wazne ze wolno rosnie wazne ze wogole rosnie.Ja sie bardzo martwie ze jest malutka.Czy powinnam zrobic jej jakies inne badanie,jakie?Czy badanie na hormon wzrostu przysadki mozgowej jest zwyklym badaniem pobrania krwi czy jest bardziej skomplikowane? Prosze o pomoc.

Milena Lubowicz

Zarówno wzrost jak i waga dziecka znajdują się poniżej 3 centyla, w związku z czym myślę, że należałoby diagnostykę rozpocząć. Należy uwzględnić dane z wywiadu, takie jak wzrost Państwa i rodzeństwa, jeżeli takie dziecko posiada oraz czy występują jeszcze inne objawy. Być może konieczna będzie konsultacja endokrynologiczna albo gastroenterologiczna.
Pozdrawiam