Małoocze u 3-miesięcznego dziecka

Mam 3-miesięcznego wnuczka ,stwierdzono u niego małoocze i jescze okazało się ze nie wykształciły się u niego prawidlowo nerwy wzrokowe.Co moze z tego wynikac i czy moze byc niewidomy prosze o napisanie mi o roznych skutkach tych nieprawidłowosci

Milena Lubowicz

Podaje Pani zbyt mało informacji, żeby jednoznacznie stwierdzić czy dziecko nie będzie widziało. Oczywiście istnieje takie ryzyko, ale nie podaje Pani czy nerwy są całkiem niewykształcone czy tylko częściowo, czy dotyczy to obu nerwów. Proponuję rozmowę z okulistą, który zna dziecko.
Pozdrawiam