Mały guzek w piersi u 14-latki

Witam. Mam 14 lat. ( 2 gim. ) i ostatnio wyczułam w prawej piersi mały guzek . Piers bolala mnie wcześniej przez 2 dni teraz juz prawie nie. Dodam, ze ból pojawil siè przed okresem a teraz jestem w trakcie okresu i już nie boli tylko lekko przy dotykaniu. Moje piersi nie są duże a okres mam juz od ok. 1.5 roku. Boje się , że to rak ;((( co robić ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Spokojnie mówiąc kolokwialnie ...do raka w tym wieku długa droga. zmiany w piersi najczęściej wynikają z wahań hormonalnych. Aby to potwierdzić warto wykonać badania obrazowe lub/oraz biopsję. Przeważnie są to zmiany łagodne o typie gruczołowym.