Mały kleszcz ugryzł mnie pod pachą

Ugryzł mnie bardzo mały kleszcz pod pachą był tam max 4-8 godzin wyrwalem go rekąma bo niewiedzialem że to kleszcz i i stało się to przed chwilą. Pierwszy raz w życiu mnie ugryzł kleszcz mam 16 lat i bardzo się stresuję bo niewiem czy muszę iść z tym do lekarza. Nie mam żadnego rumienca ani nic podobnego tylko bardzo mała plamke od ugryzienia kleszcz był bardzo mały jakby nic nie wysal krwi nie wiem jak to określić ale bardzo się stresuję

Szanowny Panie, proszę obserwować przez 4 tygodnie czy nie pojawi się rumień wędrowny