Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Magdalena Mroczek
78 poziom zaufania

Witam, można przyjmować tabletki i suplementy diety zawierające żelazo (można kupić je bez recepty w aptece). Niedobór żelaza powodowany jest niską przyswajalnością żelaza w pożywieniu lub zaburzeniami jego wchłaniania. Należy uważać, aby nie przyjmować zbyt dużo żelaza (dzienne zapotrzebowanie dla dorosłego to 15-20 mg). Wchłanianie żelaza zwiększa się w obecności kwasu askorbowego (witaminy C). Jeśli ma Pani wątpliwości co do leczenia moze Pani zawsze skonsultować się z innym lekarzem.

0
Milena Lubowicz
72 poziom zaufania

Nie pisze Pani jaki jest poziom hemoglobiny, więc trudno mi się ustosunkować czy wymaga już suplementacji żelaza czy jeszcze nie. Najczęstszą przyczyną anemii niedoborowej jest niedostateczne dostarczanie w diecie żelaza. Proszę pamiętać o spożywaniu produktów bogatych w żelazo oraz że warto je łączyć z produktami zawierającymi witaminę C, która ułatwia wchłanianie żelaza a ograniczyć spożywanie mleka i przetworów mlecznych.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy