Mam 10 lat i 50 kg jak mam schudnąć?

Mam na imię Weronika mam 10 lat. Chcę schudnąć 10 kg (aby mieć 40kg)wstydzę się rozbierać na w-f w szatni. Co mam zrobić? Na razie próbowałam ćwiczyć 3 razy dziennie przez 20min.Ćwiczyłam przez 3 tygodnie ale nic nie dało miałam ciągle zakwasy i byłam zmęczona. Jem na śniadanie zwykle 2 kromki chleba z pasztetem lub szynką i pomidorem, na obiad jem 1 talerz zupy i drugie danie bez dokładki, na podwieczorek jem jakiś owoc (najczęściej jabłko lub pomarańcze) i kolacja 2 kromki z serem sałatą i pomidorem to wszystko jem w weekend. W tygodniu praktycznie to samo tylko nie jem rano śniadania a do szkoły biorę 2 kromki które zazwyczaj całe zjem. W mojej rodzinie tylko moja babcia ma lekką nadwagę i tyle. Lekarz kazał mi ćwiczyć. Pozdrawiam Weronika

Witam,

Nie podałaś informacji odnośnie wzrostu, stąd ciężko jest mi ustalić czy proporcja masy ciała do wieku, wzrostu i płci jest prawidłowa.
Zachęcam do zapoznania się z Piramidą Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży (przeznaczonej dla osób zdrowych):
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Aby zapobiec nadwadze, powinnaś:
1. jadać regularnie, co 3 h, łącznie 4-5 posiłków dziennie (nie objadać się)
2. unikać słodyczy (można je zamienić np. na owoce)
3. unikać tłustej żywności (potraw smażonych, chipsów, tłustych mięs i wędlin np. salami)
4. codziennie poświęcać czas na ruch (zamiast spędzać 2 godziny przed komputerem, ruszaj się - możesz ćwiczyć, spacerować, chodzić na zajęcia sportowe).

Pamiętaj, aby wszystkie działania konsultować z rodzicami.
Nie możesz podejmować prób odchudzania na własną rękę.

Pozdrawiam