Mam 10 lat i wzrost 144 cm - ile powinnam ważyć?

Mam 10 lat i wzrost 144cm. Chciałabym wiedzieć, ile powinnam ważyć, ponieważ ważę trochę więcej od mojej koleżanki?

Witaj,
to normalne, że jedni ważą więcej, a inni mniej. Różne są tego przyczyny: m.in.: wzrost, ilość mięśni, tłuszczu itd. Może się zdarzyć, że jedna osoba jest lepiej umięśniona i chociaż ma mniej tłuszczu niż druga, to waży więcej. Wcale więc większa waga (która wynika z większej masy mięśniowej) nie oznacza więcej zbędnych kg (zbędne kg wynikają z nadmiaru tłuszczu).
Dla Twojego wzrostu i wieku tzw. waga należna to 38 kg. Natomiast waga prawidłowa mieści się w przedziale plus/minus 10 proc. czyli od 34,2 kg do 41,8 kg. Jeżeli więc Twoja waga mieści się w tym przedziale, jest jak najbardziej prawidłowa, nawet jeżeli ważysz więcej niż Twoja koleżanka.
Niezależnie od tego jaka jest Twoja waga, wiele korzyści przyniesie Ci mądre odżywianie i zdrowy styl życia. Zachęcam Cię do przeczytania artykułów – linki w załączeniu – jak zdrowo odżywiać się.
Pozdrawiam Cię serdecznie!
Agnieszka Kuczewska
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki