Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam 12 lat i chcę szybko schudnąć

Witam, ważę około 59 kg. Mam 12 lat. Jestem dziewczyną. Pierwsze śniadanie jem w domu (1, 2 kawałki chleba). Drugie śniadanie jem w szkole (1, 2 kawałki chleba ziarnistego z serem ''mój ulubiony''). W szkole jem obiad (różne dania). W domu jem obiad ok. 16.00 (różne dania). W-f mam 4 razy w tygodniu, plus 1 dodatkową lekcję. Chodzę na tańce 2 razy w tygodniu. Będę chodzić 2 razy w tygodniu na basen po ok. 3-4 godz. Były badania kręgosupu w szkole i pani stwierdziła że mam nadwagę. Mam jechać w czerwcu do sanatorum, ale ja nie chcę. P.S Miałam już miesiączkę.

KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

Nie podałaś wzrostu, więc nie wiem czy rzeczywiście masz nadwagę. Jednak jeśli tak stwierdziła Pani doktor, to zakładam, że tak jest. Nie obawiaj się sanatorium - z doświadczenia wiem, iż taki wyjazd bardzo Ci pomoże, a będzie jednocześnie świetną możliwością do poznania nowych przyjaciół. Sama byłam na takim turnusie i bardzo Ci to polecam. Wypracujesz nowe nawyki żywieniowe, a zabiegi "podreperują" Twoje zdrowie. Nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam 

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy