Mam 12 lat i jestem gruba. Jak schudnąć?

Mam 12 lat, ważę dokładnie 57 kg przy wzroście 150 cm. Jestem tancerką, a mimo to nie chudnę. Przez 4 lata tańczyłam taniec towarzyski a teraz taniec disco dance i właśnie najbardziej dlatego chcę schudnąć, ponieważ w tańcu disco dance ma się stroje "wykrojone " tzn. jest wycięcie na brzuch i uda, a z tymi partiami ciała mam największy problem. Nie stosowałam żadnych diet. Proszę o pomoc. Czasami aż płaczę z tego powodu, bo jest to dla mnie wstydliwa sprawa. Z góry dziękuję :)
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Myślę, że dla Twojego dobra niezbędna będzie wizyta u lekarza oraz u dietetyka.
Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie i podejmijcie wspólnie decyzje.
Możliwe, iż część kilogramów stanowi rozbudowana tk. mięśniowa (pisałaś, że intensywnie trenujesz).
Niemniej dobrze byłoby wykonać badanie oceniające skład ciała (można je wykonać w praktycznie każdym gabinecie dietetycznym).
Zajrzyj do artykułu:
http://portal.abczdrowie.pl/czy-wiesz-co-masz-w-koszyku
Pamiętaj, aby:
1. jadać regularnie (łącznie 5 posiłków, każdy co ok. 3 h),
2. systematycznie podejmować wysiłek fizyczny,
3. unikać objadania się kalorycznymi produktami (m.in. słodyczami).

Wszystkie decyzje musisz podjemować razem z rodzicami.

Pozdrawiam