Mam 12 lat, nadwagę i chcę się odchudzać. Jak się za to zabrać?

Mam 12 lat, mam 168 cm wzrostu i ważę aż 70 kg. Jaką stosować dietę i ćwiczenia, tak bym szybko schudła, np.5 kg w tydzień? Pomocy! Wszystkie diety, które stosowałam były dla mnie męczarnią. Głowa mnie bolała i byłam ciągle głodna.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Rzeczywiście Twoja masa ciała jest zbyt duża w stosunku do wzrostu i wieku, niemniej jesteś teraz w takim okresie swojego życia, w którym zachodzi bardzo wiele zmian, między innymi rośniesz.
Bardzo możliwe, iż wyrośniesz z nadmiernych kilogramów.

W tym momencie powinnaś skupić się na kilku rzeczach:
1. zwiększeniu ilości ruchu (może są jakieś zajęcia ruchowe, organizowane w Twojej szkole?),
2. wyeliminowaniu kalorycznej żywności (lista poniżej),
3. zadbaniu o regularne przerwy między posiłkami i nie podjadaniu (najlepiej gdybyś zjadała 5 posiłków, każdy co ok. 3 h).

Lista żywności bez której Twój organizm obędzie się bez przeszkód, a które są jednocześnie bardzo kaloryczne:
cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Skonsultuj się także z rodzicami i poproś, aby udali się z Tobą na wizytę do lekarza/dietetyka w celu określenia stanu Twojego zdrowia (czasem zaburzenia funkcjonowania organizmu mogą powodować przybieranie na wadze) i dostosowania zaleceń do Twojego obecnego trybu życia.

Pozdrawiam

P.S.

Piramida IŻŻ dostępna jest pod linkiem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

O tym, co powinno znaleźć się w Twoim koszyku przeczytasz na:
http://portal.abczdrowie.pl/czy-wiesz-co-masz-w-koszyku