Mam 13 lat, jestem kobietą i ważę ok.50 kg! Mam duży problem, proszę o pomoc!

Witam, nazywam się Marta i mam 13 lat, mój wzrost to 156-158cm, chodzę do 6 klasy szkoły podstawowej. Ostatnio całkiem przez przypadek u weterynarza stanęłam na wagę dla zwierząt wyskoczyło mi 50 kg. Nie spodziewałam się takiej wagi zawsze ważyłam ok.40. Dla potwierdzenia zważyłam się w domu, lecz nic nie wyszło na lepsze, cały czas ok.50kg. Było mi wstyd, najbardziej dlatego, ponieważ nigdy nie miałam żadnych problemów zdrowotnych, ani kompleksów z powodu wagi lub mojej sylwetki. W 5 klasie chodziłam na tańce, poprawiłam formę. W tym roku wolałam przyłożyć się do nauki, by iść do dobrego gimnazjum. Moja mama mówi, że jak była w moim wieku też tak miała, ale że z tego wyrosła. Mój brat i ciocia też. Miejmy nadzieję, że ja też z tego wyrosnę. Teraz widzę jak moje koleżanki chudną w oczach, a ja zamartwiam się i myślę ile czarnych ciuchów mam w szafie. Dziś zdenerwowałam się z byle powodu na mamę. Powiedziałam, że chce dłuższe spodnie na w-f i luźniejszą bluzkę, by nie było widać tego ile ważę. Mam dość grube uda, łydki i oczywiście brzuszek :) Oprócz tych wymienionych wcześniej miejsc wyglądam na nie za grubą i nie za chudą dziewczynkę. Jadam normalne posiłki śniadanie, obiad i kolację, lecz teraz postanowiłam ograniczać się ze słodyczami i małymi przyjemnościami, więc proszę o wsparcie i rade, bym jak najlepiej czuła się ze swoją sylwetką i wagą. Z poważaniem Marta
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Z wyliczonego wskaźnika BMI odniesionego do siatki centylowej, wynika że Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa.
Jeśli nie jesteś zadowolona z sylwetki - ćwicz, spędzaj czas aktywnie.
Zajrzyj także na http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Nie bądź tak bardzo krytyczna w stosunku do swojego ciała.
Jest ono w fazie licznych przemian, stajesz się kobietą.
To piękny proces.

Pozdrawiam ciepło