Mam 14 lat, 162 cm wzrostu i ważę 78 kg. Co zrobić?

Nigdy się nie odchudzałam, bo wszelkie zamierzone próby kończyły się pożeraniem lodów. Kiedy się stresuje coś zawsze wcinam. Muszę schudnąć, bo nie mogę na siebie patrzeć. Nie mam pojęcia jak zacząć? Niezbyt lubię się ruszać- nie lubię w-f'u wolę spacery, jazdę na rolkach, czy rowerze - jak nikt mi nic nie narzuca. Jak mam schudnąć? Mam pewną motywację, w sierpniu jest wesele, może uda mi się schudnąć chociaż 5 kg. Na razie;) Proszę o pomoc pozdrawiam, Magda ;)
ponad rok temu

Witam,

Koniecznie udaj się na konsultację lekarską.
Rzeczywiście Twoja masa ciała jest zbyt duża w stosunku do wzrostu.
Trzeba to wyjaśnić w czasie badań kontrolnych.
W Twoim wieku stosowanie diet na własną rękę nie jest wskazane.
Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Zwiększ ilość codziennej aktywności fizycznej.
Koniecznie porozmawiaj o swoim problemie z rodzicami i udajcie się razem do lekarza.
Pozdrawiam