Mam 14 lat, 163 cm wzrostu i ważę 49 kg

Czy moja waga jest odpowiednia? Mój stopień aktywności fizycznej jest średni. Nienajlepiej czuję się ze swoją figurą, "tłuszczyk" na brzuchu i na nogach przyprawia mnie o płacz... Co zrobić aby zniknął? Jakie ćwiczenia stosować? Jak się odżywiać? Czy mogę pozwolić sobie na dietę? Jeśli tak, to jaką? Pozdrawiam oraz z góry dziękuję.
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 18,49.
W odniesieniu do siatki centylowej, odpowiada to prawidłowej proporcji masy ciała do wieku, wzrostu i płci.
Nie ma powodów do niepokoju, a tym bardziej do włączenia diety odchudzającej.
Piramidę Zdrowego Żywienia dla młodzieży w Twoim wieku znajdziesz pod linkiem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Polecam lekturę artykułu:
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta
Odnośnie ćwiczeń zapraszam na:
www.abccwiczenia.pl, pamiętaj jednak, iż są one przeznaczone dla osób zdrowych i w Twoim przypadku powinny być wykonywane pod nadzorem osoby dorosłej.

Pozdrawiam
------------------------------------
W związku z Twoim młodym wiekiem, wszystkie działania musisz konsultować z rodzicami/opiekunami.