Mam 14 lat: jak mogę schudnąć 8 kilogramów?

Witam. Mam 14 lat i jestem chłopakiem. Ważę 77 kg, a mierzę 177,5 cm. Chciałbym schudnąć 8 kg i nie wiem jak się za to zabrać. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 24,60 i znajduje się nieco powyżej 90 percentyla. Oznacza to, że masz niewielką nadwagę. Powinieneś zmienić swoje nawyki żywieniowe i wyeliminować takie produkty jak - chipsy i słone przekąski, cukier, słodycze, ciasta, produkty cukiernicze - drożdżówki, pączki itp., słodkie gazowane napoje, żywność typu fast-food, smażone i tłuste produkty.

Postaraj się zamiast białego pieczywa spożywać razowe lub żytnie, a także graham. Unikaj soków owocowych i słodzonych płatków śniadaniowych lub kukurydzianych. Zamiast tych produktów spożywaj wodę mineralną i płatki naturalne - owsiane, żytnie, jęczmienne.

Bądź też aktywny fizycznie, ponieważ jest to najlepsza droga do dobrego samopoczucia, smukłej sylwetki.

Pozdrawiam