Mam 14 lat. Jak schudnąć w 5 miesięcy?

Mam 14 lat, 164cm wzrostu i 77 kg. Bardzo chciałabym schudnąć 25 kg w 5 miesięcy. Zależy mi na tym czasie z powodu szkolnej wycieczki. Mój stopień aktywności fizycznej nie jest dość wysoki. Ćwiczę na w-fie, to tyle. Ostatnio myślałam nad uczęszczaniem na treningi siatkówki. Czy to dobry pomysł? Odbywają się one 2 razy w tygodniu po 2 godziny. Nie podejmowałam wcześniej żadnych prób odchudzania. W mojej rodzinie nie występuje otyłość, ani nadwaga. Nie byłam u doktora, ale najprawdopodobniej nie choruje na żadne chorobowe przyczyny wystąpienia nadwagi oraz choroby przewlekłe. W dni powszednie jadam śniadanie o godzinie 7:00 jem jedną kanapkę (biały chleb, masło i wędlina lub serek topiony), potem II śniadanie o godz. ok. 11:30, obiad o 15:00 i kolacje, dość późno. W weekend jem 3 parówki, obiad, i kolacje. Przepadam za różnego rodzaju słodkościami. Piję gazowane napoje, słodką herbatę i capuccino. Dość często na kolacje jadam płatki czekoladowe. Porcje jedzonych przeze mnie dań jest umiarkowana. Bardzo szybko się męczę. Chciałabym jeszcze wspomnieć, że moja mama wspominała, że powinnam chudnąć 1 kg na miesiąc, ale wcześniej czytałam odpowiedzi na inne pytania dziewczyn w moim wieku i pisano, iż nie jest niezdrowe chudnąć 1 kg na tydzień, czyli 4kg na miesiąc. Co mam zrobić, aby zrzucić 25 kilo w pięć miesięcy?
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim nie możesz odchudzać się na własną rękę.
Konieczny jest nadzór lekarza, dietetyka oraz rodziców.

Co do redukcji masy ciała, to zaleca się, aby nie była ono szybsza niż 4 kg miesięcznie.
Musisz zdać sobie sprawę z faktu, iż rośniesz.
Za pół roku prawdopodobnie będziesz wyższa o kilka centymetrów, zmieni się więc proporcja masy ciała do wzrostu (jeśli nie przytyjesz - bardzo możliwe, że wyrośniesz z nadmiernej masy ciała).

Staraj się przede wszystkim unikać tycia.
Biały chleb powinnaś zamienić na ciemny, typu graham.
Serki topione są bardzo tłuste i kaloryczne, nie polecam ich w przypadku, gdy ktoś ma nadmierną masę ciała.
Lepszy będzie twarożek, serek ziarnisty lub ser żółty typu light.
Parówki również są tłuste.

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Unikaj słodyczy, zamiast nich możesz chrupać świeże owoce, lub wypróbować jogurty owocowe, czy desery mleczne. Poza dobrym smakiem, dostarczysz organizmowi białka i wapnia.

Jadaj regularnie, co ok. 3 h, łącznie 4-5 posiłków.

Zajęcia siatkówki to dobry pomysł. Ruszaj się jak najwięcej.
Każdego dnia powinnaś być aktywna fizycznie.

Pozdrawiam

Wszystkie decyzje podejmuj w porozumieniu z rodzicami.