Mam 15 lat. Czemu ciągle wypadają mi włosy?

Witam! Jestem chłopakiem i mam 15 lat. Mam długie (ok.14 cm), czarne włosy , które mi ciągle wypadają i uważam, że chyba nierówno rosną. Dzieje się to nierównomiernie. Po jednym umyciu i czesaniu jest ich kilka, a za innym razem kilkadziesiąt. Do niedawna nie było to aż tak dostrzegalne, ale ostatnio już to powoli widać. Nie mam zbytniego łupieżu, ale przetłuszczają mi się. Ostatnimi czasy po myciu zacząłem stosować suszarkę, bo są bardziej puszyste. Często słyszę, że to przez suszarkę. Niektórzy mówią, że jak się przetłuszczają, to nie są przynajmniej suche. Sam nie wiem. Przetłuszczają się tak, że góra jeden dzień są do noszenia i codziennie je myję. Czy to przez częste mycie, suszenie suszarką, czy przetłuszczanie? Lepszy będzie szampon, jakieś pigułki, czy też ścięcie włosów - chciałbym uniknąć. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Mycie co drugi dzień a nawet codziennie jest normą. Ważne jest aby stosować preparaty dostosowane do częstego mycia.
Nie widzę związku z wypadaniem włosów a stosowaniem suszarki.

Jeśli wypadanie włosów jest nadmierne wg Pana oceny to proponuję kupno szamponów wzmacniających w aptece.