Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam 15 lat i wypadają mi włosy!

Witam wszystkich. Mam 15 lat, do niedawna miałem krótkie włosy, ale teraz postanowiłem troszkę zapuścić. Włosy mi się przetłuszczają, więc myję je codziennie rano szamponem do włosów przetłuszczających się oraz na zmianę szamponem przeciw wypadaniu. Moje włosy są cienkie, słabe i wypadają z cebulkami... Słyszałem, że żółtko i szare mydło mogą pomóc na przetłuszczanie, ale najbardziej niepokoi mnie to wypadanie :( Wystarczy, że energicznie przeczeszę włosy ręką i już mam 2-4 włosy między palcami - wydaje mi się to dużo. Też przy myciu widzę w wannie sporo włosów. Nie używam suszarki, żadnych odżywek, zażywam jedynie tabletki S*** raz dziennie. Czy jest jakiś sposób, żeby przestały wypadać i przetłuszczać się?

MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Proponuję szampony do kupienia w aptece, wzmacniające i zapobiegające włosom (m in. Dermena Plus, Dercos, Revalid). Tabletki, wzmacniające są bardzo dobrym pomysłem.

Przy nadmiernym wypadaniu włosów prosze zadbać o zbilansowaną, bogatoresztkową dietę. Proszę również wykonać badanie morfologii krwi w celu wykluczenia ewentualnie niedokrwistości.

Specjalista dermatolog i wenerolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy