Mam 159 wzrostu i ważę 59 kilo - czy jestem za gruba?

Mam 15 lat, 159 wzrostu i ważę 59 kilo. Czy to zadużo?
15 LAT ponad rok temu

Witaj!

Ważysz rzeczywiście kilka kilogramów więcej niż wynosi idealna masa ciała dla dziewczynki w Twoim wieku i Twojego wzrostu. Nie oznacza to jednak, że powinnaś podejmować drastyczne próby pozbycia się tkanki tłuszczowej. Rośniesz, Twój organizm dojrzewa, dlatego też potrzebuje on odpowiedniej ilości składników odżywczych, które gwarantuje tylko pełnowartościowa dieta.

Najlepszą metodą na wymodelowanie sylwetki jest systematyczna, odpowiednio dobrana aktywność fizyczna. W połączeniu z ograniczeniem ilości spożywanych fast-foodów, słodyczy czy kolorowych napojów z pewnością wpłynie ona korzystnie na Twoją sylwetkę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.