Mam 16 lat, chcę schudnąć!

Witam. Mam 16 lat, przy wzroście 170cm ważę 62kg. Moje BMI = 21. Wiem, że mieszczę się w normie, ale nie jestem zadowolona z mojego wyglądu. Większość moich koleżanek jest ode mnie dużo, dużo szczuplejszych. Niestety mam też bardzo masywne nogi, przez co nie mogę chodzić w żadnych spódnicach, ani sukienkach. Chciałabym ważyć jakieś 55kg, najlepiej do wakacji, nie chciałabym prowadzić głodówek, a potem mieć efektu jo-jo. Zależy mi na utracie tych kilogramów, szczególnie z nóg, ale nie tylko. Po diecie dalej przecież będę mieściła się w normie (BMI=19). Jak powinnam się odżywiać, żeby zdrowo stracić kilogramy? Bardzo proszę o rady!
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie zalecę Ci odchudzania, ponieważ Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa.
Nie porównuj się z koleżankami, każda z Was ma inny typ budowy i jest piękna na swój sposób.
Proponowałabym Ci zwiększenie aktywności fizycznej.
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl
Zajrzyj także do Piramidy Zdrowego Żywienia
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam

P.S
Zaakceptuj swoje ciało!