Mam 17 lat, 178 cm wzrostu i ważę 72,5 kg - jaką dietę stosować?

Mam 17 lat, 178 cm wzrostu i ważę 72,5 kg. Mam mocną budowę ciała i, co tu dużo mówić, źle się w nim czuję. W ciągu trzech miesięcy schudłam sześć kilogramów za sprawą diety białkowej, ale niestety, ta utrata wagi nie sprawiła, że poczułam się lepiej. Wciąż czuję się gruba, nie wierzę zapewnieniom bliskich, że „jest okej”. Nie akceptuję swojego ciała i bardzo chciałabym schudnąć jeszcze 5 kg. Ograniczam słodycze, nie jem smażonych, tłustych potraw. Dwa razy w tygodniu pozwalam sobie na jeden „normalny” jak na polskie standardy posiłek. Proszę o radę, jaką dietę stosować?
17 LAT ponad rok temu

Witam,

rzeczywiście Twoja masa ciała mieści się w zakresie normy.
Dieta odchudzająca nie jest w takim wypadku polecana.
Zajrzyj na:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Twoja dieta powinna być oparta o zalecenia zawarte w Piramidzie IŻŻ.
Odnośnie do diety proteinowej, zachowałabym większą ostrożność w jej stosowaniu.
O problemach, które mogą pojawić się w czasie przyjmowania nadmiernych ilości białka przeczytasz w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-proteinowa
Organizm potrzebuje przede wszystkim węglowodanów i to one powinny być spożywane w największyć ilościach.
Zadbaj także o regularną aktywność fizyczną (www.abccwiczenia.pl).

Pozdrawiam

PS
Wszystkie decyzje powinnaś podejmować w oparciu o rozmowę z rodzicami.