Mam 18 lat, a rodzice mi na nic nie pozwalają - co robić?

Mam 18 lat i nie mogę nic. Od zawsze było tak że miałam bardzo ograniczony czas, znajomych, zawsze byłam kontrolowana przez rodziców gdzie idę, z kim, po co. Od podstawówki się dobrze uczę i zawsze pomagam w domu ( codziennie odbieram młodszego brata że szkoły, gotuje obiad w domu i wykonuje codziennie podstawowe porządku, do czego dochodzi weekendowe sprzątanie całego domu). Problem leży w tym że do moich rodziców nic nie dociera, spokojna rozmowa, argumenty, nigdy nie działają. A awantury stają się porządkiem dziennym. W domu muszę być o godzinie 20, ewentualnie ktoś może u mnie zostać do 22, ale tylko w weekend, bo w tygodniu nie mogę wychodzic że znajomymi.Spać uhłopaka nie mogę, od czasu do czasu u koleżanki jeżeli od 20 siedzimy w domu i nie wychodzimy wieczorami. O alkoholu nie ma mowy. Zawsze wszystko musi być pod ich dyktando, negocjowanie, pomaganie itp nie pomaga. Naprawdę nie wiem już co robic

Szanowna Pani, niestety nie potrafię pomóc. Dobrze by było aby omówiła Pani swój problem z psychologiem/psychoterapeutą. Pozdrawiam