Mam 23 lata i problem ze wzwodem

Witam ! Mam 23 lata , jakis czas temu, a mianowicie z rok temu, mialem pierwszy kontakt seksualny z kobietą. Juz wtedy zauważyłem, że coś nie tak dzieje się ze wzwodem, ale zlekceważyłem to... Później jeszcze przez parę miesiecy uprawiałem seks z kobietami, ale coraz gorzej "stawał".... Nie wiem, co jest... Przez ostatnie tygodnie nie mam ochoty na seks, nie podniecają mnie filmy ani zdjęcia... Wiem, że to głupio zabrzmi... ale jeśli by sęe nagle rozebrała kobieta przy mnie  to by mni nawet "nie drgnął":( wiem, że coś się porobiło... Podoba mi się pewna laska, ale boję się w tym momencie coś robić, bo wiem, że jeśli by doszło do zbliżenia, to byłby obciach, jak niewiem co... :( pomocy!!

Lek. Marcin Buczek

Czy przed pierwszym stosunkiem były u Pana problemy z masturbacją? Jeżeli już wtedy nie wszystko było w porządku, to prawdopodobnie przyczyna jest organiczna, czyli związana z ciałem. W takim przypadku potrzebna będzie wizyta u urologa w celu przeprowadzenia dokładnej diagnostyki. Nie zawsze muszą to być poważne choroby. Często w grę wchodzi słaba kondycja, nadwaga czy zażywane substancje - leki, alkohol, itp. Ale jeśli Pan jest naprawdę zaniepokojony, na pewno warto się udać do lekarza.

Jeżeli natomiast nie było problemu z masturbacją, to przyczyna prawdopodobnie jest psychologiczna - może stres przed pierwszym stosunkiem (wielu mężczyzn albo kończy wtedy za szybko albo nie jest w stanie utrzymać wzwodu), który zapoczątkował stopniowe obniżanie poczucia własnych możliwości i blokadę, strach przed seksem. W tym wypadku dobrze byłoby nie myśleć o "możliwości porażki", ewentualnie skorzystać z pomocy seksuologa lub psychologa.