Mam 24 lata, a mój stosunek nie trwa dłużej niż 2 minuty...Czy można coś z tym zrobić?

Moim jedynym kompleksem jest przedwczesny wytrysk oraz to, że mam krótkiego i chudego penisa... Jest mi źle z tym!!! Chociaż parę razy miałem okazję wziąć lek wspomagający erekcję, to szczerze powiem, że pierwszy wytrysk był bardzo szybki, ale mogłem się kochać dalej i dalej... Wiem, że w moim wieku nie powinienem zażywać leków wspomagających erekcję, ale nieraz mam sam ochotę je wziąć. Członek staje się grubszy i chociaż dostaję często orgazmu, to i tak cały czas stoi. Czy już do końca życia będę uzależniony od viagry? Używałem przez miesiąc pompki, która miała powiększyć mój członek, ale zauważyłem, że nie było lepiej... Zaczął mi sinieć i pojawiły się czerwone linie, tak jakby pękły naczynka, po czym przestałem z niej korzystać. Proszę o pomoc. Dziękuję... Michal
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Panie Michale,

z listu wnioskuję, że nie ma Pan problemu z impotencją. Rozumiem, że stosuje Pan lek wspomagający erekcję po to, aby Pana członek był większy i grubszy. Powoduje to u Pana przedwczesny wytrysk. Branie tych leków będzie się u Pana wiązało z jego występowaniem.

Pana problem, to uzależnienie od leku, bierze się z braku akceptacji swojej sytuacji. Niestety, obecnie nie ma skutecznego sposobu zaradzenia Pana sytuacji. Osobiście nie polecam stosowania aparatów próżniowych. Moim zdaniem efekt nie jest zadowalający w stosunku do ryzyka powikłań ich używania. Zaś operacje powiększające/pogrubiające penisa są drogie i mało skuteczne.