Mam 24 lata i pewien problem. Nie jestem w ciąży, a zanikł mi okres.

Ostatnią miesiączkę miałam 2 stycznia. Zaczynam się bać, bo do tej pory miałam raczej regularne cykle. Ciąża odpada, bo od września nie współżyłam. Nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów. Co to może oznaczać?

Proszę o szybką odpowiedź, bo bardzo się martwię.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Opóźnienie miesiączki wskazuje na zaburzenia hormonalne w Pani organizmie. Należy pamiętać, że pojedyncze wahania długości cyklu mogą się przydarzyć każdej zdrowej kobiecie. Proponuję poczekać jeszcze miesiąc, jeśli miesiączki nie wrócą do normy - należy udać się do lekarza ginekologa, który zleci badanie poziomu odpowiednich hormonów, tak by zdiagnozować przyczynę i ewentualnie rozpocząć leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!