Mam 26 lat i problemy z wzwodem i z podnieceniem

Witam! Zauważyłem, że od jakiegoś czasu mam problemy z wzwodem i z podnieceniem. To znaczy często kiedyś się masturbowałem, od jakiegoś czasu już tego nie robię, bo nie odczuwam takiej potrzeby. Od jakiegoś czasu mam w domu stres, niedawno śmierć ojca, problemy rodzinne z żoną - nie mieszkamy razem, jesteśmy w separacji - i nawet jeśli się spotkamy, to nawet ona, jako moja żona, mnie także nie pociąga, a jest bardzo atrakcyjną kobietą. Mój problem jest taki, że nawet jesśi patrzę na filmy, nie podnieca mnie to. Jak ostatnio moja żona się rozebrała przy mnie, zrobiła miłą, romantyczną atmosferę, także nie poczułem żadnego podniecenia, nic, a i dodam, że z wzwodem także jest ciężko. Po prostu zaniepokoiłem się tym, bo chciałbym jeszcze współżyć, a a po prostu odmawia mi posłuszenstwa i czuję się zakompleksiony i niedowartościowany. Co mam robić?

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

w Pana wieku najczęstszym powodem zaburzeń erekcji jest stres. W Pana liście aż kipi problemami - zmarł Panu ojciec, separacja, pewnie jeszcze inne rzeczy, o których już pan nie wspomniał. Ma Pan święte prawo nie mieć ochoty na seks. Proszę się nie zamartwiać dodatkowo "chorobą", bo to naturalne w takiej sytuacji. Jak tylko Pana sytuacja emocjonalna się ustabilizuje, erekcja powinna powrócić do normy.