Mam 50 lat i ważę 85 kilogramów przy wzroście 160cm. Jak pozbyć się brzucha?

Jeśli wyniki badań będą w normie należy przejść na dietę redukującą masę ciała.

Przede wszystkim należy jeść 5 posiłków dziennie o stałych porach i niczego nie pojadać między nimi.
W każdym posiłku powinny znaleźć się warzywa, a w jedyn owoce w ilości 100g.
Należy odstawić dania gotowe - pyzy, pierogi, krokiety oraz wszelkie potrawy smażone.
Zakazane są słodycze, słone przekąski, słodzone napoje gazowane oraz alkohol.
Produkty nabiałowe powinny być o zawartości nie większej niż 1,5% tłuszczu.
Należy pić około 2 litrów wody niegazowanej dziennie, przestać słodzić i najlepiej zrezygnować z masła i margaryny, a do warzyw dodawać oliwę z oliwek.

Ważna jest także aktywność fizyczna, która powinna być codzienna.