Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam bardzo niską masę ciała

Mam 16 lat i 162 cm. Zawsze miałam niedowagę. Moja największa waga wynosiła 40 kg. Wiem, że to mało ;/ Od wakacji unikałam jedzenia. Przez 6 miesięcy schudłam do 30 kg ;/ Wiem, że wyglądam okropnie. Od października odżywiam się normalnie. Można powiedzieć, że nawet jem więcej niż niektórzy domownicy, a moja waga nadal stoi w miejscu i nie mogę przybrać na wadze ;/ Miałam robione wyniki, niby wszystko w porządku, ale ja się boję, no i źle czuję w swoim ciele. Co może być tego powodem, że nie tyję? :< Pomocy! Nie nazwałabym tego anoreksją, gdyż uwielbiam jeść. Potrafię zjeść nawet 5 kanapek przez cały chleb, np. na kolację.

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Czym jest żywność ekologiczna?

Jeżeli zależy nam na tym, by zdrowo się odżywiać, warto włączyć do diety żywność ekologiczną. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jakie kryteria powinny spełniać produkty spożywcze, by zyskać miano ekologicznych.

Lek. Jan Karol Cichecki
60 poziom zaufania

Witam,

ma Pani skrajnie niską masę ciała - ten stan może zagrażać Pani życiu!

Nie napisała Pani wiele o możliwych przyczynach takiego stanu zdrowia, jednakże wydaje mi się, że należy podejrzewać  anoreksję. Proszę porozmawiać z rodziną i jak najszybciej skontaktować się z psychiatrą. Jeśli rozpozna on anoreksję, należy bardzo poważnie rozważyć konieczność hospitalizacji.

Jeśli pojawią się inne niepokojące objawy (bóle w klatce piersiowej, kołatania serca, duszności, krwawienia, znaczne osłabienie lub senność, nasilone nudności lub wymioty), proszę wzywać pogotowie ratunkowe.

Pozdrawiam serdecznie

Pracuje jako psychiatra na Oddziale Klinicznym Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy