Mam bliźniaki, budzą się w nocy - da się temu jakoś zaradzić?

Witam!

Jestam mamą 8-miesięcznych bliźniaków. Od dwóch tygodni chłopaki śpią razem w jednym pokoju. Nauka ich wspólnego zasypiania idzie bardzo dobrze. Mam jednak problem - jeden malec budzi się co jakiś czas w nocy, żądając picia i po pociągnięciu paru łyków herbatki idzie spać, zaś drugi budzi się w nocy tak koło 3. lub 4. z okropnym płaczem, który trwa nawet, do godziny. Chodzę do niego, biorę na ręce, daję herbatki i tak przez godzinę i dłużej. Nie wiem jak mam postępować przez te pobudki, bo oba maluchy i my także mamy nieprzespane noce.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wychowanie bliźniąt to nie lada zadanie i wyzwanie dla rodziców. Domyślam się, że możecie być Państwo zmęczeni i niewyspani ciągłym wstawaniem do maluchów. Bliźnięta choć pozornie identyczne, posiadają indywidualne cechy i upodobania, stąd zapewne pobudki i zaspokajanie pragnienia o innych godzinach. Realizowanie potrzeby snu w tym wieku nie jest stałe i może się zmieniać w zależności od indywidualnego zapotrzebowania każdego z dzieci.

Proponuję przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość i opracować system zajmowania się w nocy dziećmi, na zmianę z mężem, tak, abyście mieli Państwo względnie znośne funkcjonowanie w ciągu dnia. Może warto zastanowić się również, czy w mieszkaniu lub pomieszczeniu, w którym śpią dzieci, nie jest zbyt sucho lub ciepło, co powoduje budzenie się w nocy, aby zaspokoić pragnienie.

Pozdrawiam!