Mam ciągłe napięcie seksualne i jak się go pozbyć?

Witam! Mam 27 lat i bardzo duży problem. 4 miesiące temu zaprzestałem masturbacji i od tego czasu nie miałem potrzeby, by to robić. Sytuacja zmieniła się 2 dni temu, kiedy podczas kąpieli zacząłem bawić się napletkiem i po dość długim czasie doszło do niezamierzonego wytrysku. W nocy po powyższym zdarzeniu (w trakcie snu o tematyce erotycznej) wystąpiła pierwsza w moim życiu polucja (może trudno w to uwierzyć, ale nigdy wcześniej nie zdarzały mi się polucje, może dlatego, że często się masturbowałem). Po polucji naszły mnie intensywne fantazje seksualne. Od tego momentu nie opuszczają mnie myśli o seksie, a co za tym idzie bardzo silne napięcie seksualne, które mimo ponownej masturbacji nie ustępuje. Po masturbacji nie czuję kolejnej potrzeby robienia tego, lecz myśli wciąż mnie nękają, a napięcie chyba nie przechodzi (może jest to nerw, lęk, nigdy wcześniej nie miałem aż tak silnego napięcia seksualnego). Przez to wszystko zacząłem się źle czuć. Wczoraj bolał mnie żołądek, mam obniżony apetyt i jakoś inaczej mi się oddycha. Wydaje mi się, że cały czas mam podwyższone ciśnienie, a w nocy (tylko w pozycji leżącej) występują mimowolne ruchy mięśni, które trochę się zmniejszyły po zażyciu magnezu. Mam również lęk, że stanie mi się coś złego, że utrzymujący się taki stan może być niebezpieczny. Boję się o swoje serce. Czy taka sytuacja może być niebezpieczna dla zdrowia lub, co gorsze, dla życia? Czy to wszystko jest odwracalne i nie doznam trwałego uszczerbku na zdrowiu? Czy mój oddech wróci do normy? Bardzo proszę o pomoc. W jaki sposób pozbyć się tych dolegliwości (może są jakieś leki) i do jakiego lekarza (jeśli to konieczne) powinienem się udać?
27 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Napięcie seksualne może być wynikiem nakumulowanych emocji.
Oprócz aktywności seksualnej takie napięcie można również rozładować poprzez wysiłek fizyczny.
Bardzo dobre efekty przynoszą różnego rodzaju sporty.

Objawy somatyczne, które Pan prezentuje powinny być dokładnie zbadane przez lekarza.
Musi być stwierdzone czy za tymi dolegliwościami stoi jakaś choroba czy może jest to wynik napięcia, stresu lub innych zaburzeń na tle emocjonalnym.

Jeśli nie potrafi Pan sam poradzić sobie z odczuwanymi objawami wtedy należy udać się do lekarza.

Często bywa, iż stres może ujawniać się w tak nietypowy sposób.

Uważam, że dobrze byłoby udać się do lekarza rodzinnego by sprawdzić niepokojące symptomy.
Jeśli okaże się, że lekarz nie stwierdzi nic niepokojącego, wtedy należy pomyśleć o wizycie u psychologa bądź psychiatry gdyż mogą to być zaburzenia na tle emocjonalnym.

Pozdrawiam!