Mam częste napady głodu

Mam 24 lata, ważę 60kg, wzrost 168. Stosuję dietę proteinową. Mam częste napady wilczego głodu jem co popadnie. Moim problemem jest to, że później nie mogę sobie poradzić z wzmożonym pragnieniem to, znaczy bardzo chce mi sie pić, a na następny dzień jestem bardzo opuchnięta.
24 LAT ponad rok temu

Witam,

Dieta proteinowa nie jest dietą fizjologiczną.
Nie polecam jej stosowania.
Duże ilości białka spożywane przez dłuższy czas znacząco obciążają nerki.

Napadom głodu zapobiegnie Pani:
- zwiększając spożycie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego pieczywa, gruboziarnistych kasz, brązowego ryżu),
- ograniczając spożycie węglowodanów prostych, łatwoprzyswajalnych: cukru, miodu, czekolad, łakoci, białego pieczywa, płatków śniadaniowych z dodatkiem cukru/słodu jęczmiennego,
- dbając o równe odstępy czasowe między posiłkami.

Nie musi Pani stosować diety odchudzającej.
Ma Pani prawidłową masę ciała.

Proponowałabym także wykonać badania lekarskie.
Wzmożone pragnienie bywa objawem cukrzycy.

Pozdrawiam ciepło