Mam depresję maniakalną czy jakieś zaburzenia osobowości?

Witam wszystkich, jestem tu nowy może to forum stanie się dla mnie wybawieniem, może będę wiedział co mi jest. Od długiego czasu w głowie mam chaos, cały czas neguję czy ja składam się z kilku osobowości czy mam rozczepienia osobowości czy może borderline (może na forum jest jakiś bordelińczyk, który ma to samo?).

Oto moje problemy: dopada mnie duża huśtawka nastroju, od totalnego przymulenia do mani - czasami mam dobry humor jestem komikiem, potrafię po kimś pojechać jak z "jajem", a czasem w ogóle tracę humor nie umiem nic wypowiedzieć zabawnego; mam jakby podwójną osobowość, bo czasem jestem duszą towarzystwa, a czasem nie wiem co powiedzieć, jakbym miał jakąś blokadę; bywam pewny siebie, nic mi w tedy nie zaszkodzi, a czasem tracę całą pewność siebie; przy gorszym nastroju nie wiem co powiedzieć, przy lepszym jest odwrotnie. W swojej pewniejszej wersji samego siebie lepiej mi idzie, chodzi o to, że mam lepsze stosunki interpersonalne z ludźmi, a przy gorszej wersji czuje się fatalnie, jestem lękliwy, wstydliwy niepewny siebie, przymulony.

Może się czegoś dowiem, to może być ChAD, borderline, rozpad osobowości czy może osobowość wieloraka? Ps. Mam 18 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź :D

18 LAT ponad rok temu

Witam!

Pamiętaj, że poprawną diagnozę uzyskasz tylko i wyłącznie w kontakcie bezpośrednim z lekarzem psychiatrą. Tutaj jedynie możesz uzyskać porady dotyczące tego, co zrobić.

Opisane przez Ciebie stany mogą wskazywać bardziej na zaburzenia depresyjne, niż na borderline czy rozszczepienie osobowości. Nie podajesz czasu trawania objawów, czy pojawiły się niedawno, z jakim nasileniem, etc. Dlatego tym bardziej zachęcam do bezpośredniego konataktu ze specjalistą.

Bez diagnozy swoje objawy będziesz opierał tylko i wyłącznie na podejrzeniach dotyczących tego, co Ci jest.

Pozdrawiam