Mam dość wszystkiego, nie mam już siły żyć... Co robić?

Nie chce mi się żyć, prawie codziennie ogarnia mnie coś, czego nie potrafię wytłumaczyć. Jestem przygnębiona, załamana, chce mi się płakać. Myślę, że wszyscy dookoła mnie oszukują. Chcę uciec gdzieś daleko i nikogo nie widzieć. Mam dość wszystkiego, nie mam już sił żyć. Nie uśmiecham się, nie jestem w stanie pracować...

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie!

Na podstawie opisanych przez Panią/Pana dolegliwości trudno napisać coś więcej, poza tym że sytuacja zdecydowanie wymaga konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem. Poczucie przygnębienia, smutek, płaczliwość, chęć izolacji czy niezdolność do pracy mogą być objawami nasilającej się depresji. Mogą świadczyć również o innym trudnościach ze zdrowiem, dlatego konsultacja z lekarzem jest niezbędna. Gorąco namawiam do podjęcia leczenia.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia