Mam dużą nadwagę, jak schudnąć?

Witam w czerwcu skończę 14 lat mam 150 cm wzrostu i 75 kg wagi. Mam więc dużą nadwagę chciałbym zrzucić na wadze ponieważ gdy chodzę na basen albo jestem na treningu to wstydzę się zdjąć koszulki. Od 8 lat choruje na astmę oskrzelową .W mojej rodzinie występuje nadwaga .Nie podejmowałem żadnych prób odchudzania się. Gdy jeszcze trenowałem piłkę to ważyłem tak jak powinienem od 4 lat nie trenuje piłki i przytyłem 45 kg. Mój jadłospis na śniadanie jem 1-2 kromki z wszelkiego rodzaju serami na obiad to co mama ugotuje jakaś zupa na drugie jem zależy jeśli jest piątek zazwyczaj rybę w tygodniu mięso lub dania typu pierogi. Bardzo dużo pije teraz gdy jest zima wypijam ok. 2 litry picia niegazowanego. Można powiedzieć że jestem też uzależniony od pepsi bardzo dużo go pije ale tylko przy okazji. Nie byłem u lekarza w tej sprawie nie byłem proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam,

Rzeczywiście Twoja masa ciała jest bardzo duża i prawdopodobnie będzie Ci ciężko uporać się z tym problemem samemu.

Porozmawiaj proszę z rodzicami i udajcie się do lekarza oraz dietetyka.
Nie napisałeś, czy w związku z chorobą przyjmujesz jakieś leki. Bardzo często zdarza się, iż mogą one przyczyniać się do tycia.

Bardzo wiele zbędnych kcal dostarczasz organizmowi wraz ze słodzonymi napojami typu cola.
Istotne jest, abyś zamienił je na napoje niesłodzone: wodę, herbatę, świeże soki owocowe (ogranicz się do 1-2 szklanek soku dziennie).

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz tu:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Powinieneś jadać różnorodne produkty, pamiętając, że posiłki należy zjadać co ok. 3h.
Optymalna ilość to 4-5 dziennie.
Koniecznie zabieraj II śniadanie do szkoły.

Odnośnie aktywności fizycznej - powinieneś poradzić się lekarza, gdyż wiele zależy od tego, jak ciężką postać przyjmuje u Ciebie astma.
O wszystkich działaniach informuj rodziców i to z nimi je konsultuj.

Pozdrawiam