Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam duży cellulit i dużą nadwagę, co robić?

Mam 158 cm wzrostu i ważę 74kg(dużo), cellulit na nogach i pośladkach. Niestety mam siedzący tryb pracy. Chciałabym prosić o wskazówki, jak mam mniej więcej ułożyć sobie dietę, co z czym łączyć, a co z czym nie. Jak mogę poradzić sobie z cellulitem? Mogę prosić o przykładowe ćwiczenia na uda, ramiona i brzuszek? Dziękuje i pozdrawiam.
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Najważniejsza w walce z cellulitem jest aktywność fizyczna. Nawet przy siedzącym trybie pracy należy zadbać o to, aby organizm miał ruch - wchodzić po schodach, nie korzystać z pilota do telewizora, ćwiczyć lub biegać rano i wieczorem, w weekendy chodzić na przykład na basen.

Ruch poprawia ukrwienie tkanki tłuszczowej i wspomaga jej spalanie, także jest w tej kwestii najważniejszy.

Należy ponad to pić 2-3 litry niegazowanej wody, zadbać o to, by w diecie było dużo świeżych warzyw i owoców.

Koniecznie trzeba zrezygnować z potraw smażonych, słodyczy, pieczywa cukierniczego, słonych przekąsek, dań typu fast food, a także zdecydowanie ograniczyć spożycie soli.

Dodatkowo w walce z nadwagą pomoże wprowadzenie 5 posiłków w ciągu dnia o stałych godzinach i zrezygnowanie z pojadania pomiędzy nimi.

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy