Mam miesiączkę co 14 dni. Czy mogę zajść w ciążę?

Moja ostatnia miesiączka była 18 października i trwała ok. 6-7 dni. Z mężem staramy się o drugie dziecko! Ponieważ mój mąż jest na czteromiesięcznej delegacji z pracy i wraca tylko na weekendy, wiec współżyliśmy bez zabezpieczenia od 22 do 24 października. Było wszystko ok aż do następnego tygodnia.

Znowu z mężem próbowaliśmy, były to dni 29-31 października, myślałam, że jednak teraz nam się uda, ale 31 października zaczęłam krwawić zaraz po stosunku. Takie krwawienie mam już od 2 miesięcy.

Mam miesiączkę co 14 dni i sama nie mam pojęcia dlaczego?! Kiedy mogę zajść w ciąże przy takim cyklu? Czy w ogóle jest to możliwe?

Chcę tylko zaznaczyć, że niedawno byłam u lekarza i miałam robiony wymaz oraz było badanie ginekologiczne i lekarz stwierdził, że wszystko jest ok, wyniki z wymazu też były w porządku.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Krwawienie, które Pani zaobserwowała, może być związane z owulacją (tzw. krwawienie owulacyjne). Zwykle nie trwa ono więcej niż dwa dni i jest skąpe (raczej o charakterze plamienia).
Jeżeli natomiast plamienia/krwawienia trwają przez całą drugą część cyklu, to mogą być wywołane niedomogą lutealną - zaburzeniem hormonalnym związanym z niedoborem progesteronu; nie jest to prawdziwa miesiączka. Zaburzenie to może utrudniać zajście w ciążę i wywoływać poronienia, dlatego ważne, by skonsultowała się Pani z ginekologiem, jeżeli plami Pani aż do miesiączki.
Jeśli jest to krwawienie owulacyjne, to nie ma powodów do niepokoju - wręcz przeciwnie, dzięki nim może Pani łatwiej rozpoznać okres największej płodności w cyklu.
Pozdrawiam serdecznie!