Mam nadwagę, marzę o szczupłym ciele: jak powinnam postępować?

Witam. Mam 11 lat. Ważę 53 kg, a wzrost to 154,5 cm. Mam nadwagę, więc postanowiłam wziąć się za siebie, aby mieć piękne ciało bez fałdek i tłuszczu. Chciałabym równierz schudnąć na buzi i sprawić, by zniknęły pryszcze. Bardzo mi na tym zależy. Sądzę, że przez to, że jestem puszysta, nikt mnie nie chce. Liczę na odpowiedź. :)

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 22,36 i znajduje się nieco powyżej 90 percentyla. Oznacza to, że masz nadwagę.
Powinnaś zmienić swoje nawyki żywieniowe i postarać się jeść zdrowo. Unikaj produktów typu fast-food - zapiekanek, hot-dogów, hamburgerów, pizzy, frytek, kebabów. Ponadto weliminuj ze swojej diety słodycze, cukier, słodkie napoje gazowane, słodzone i tłuste jogutry oraz serki homogenizowane smakowe, chipsy i słone przekąski oraz tłuste i smażone produkty.
Postaraj się zamiast płatków śniadaniowych (kukurydzianych lub słodzonych, zawierających słodkie dodatki) spożywać płątki owsiane, żytnie lub jęczmienne. Białe pieczywo, ciasta i ciasteczka zamień na pieczywo razowe, żytnie, graham.
Spożywaj naturalne przetwory mleczne i mleko. Nie zapominaj o chudym mięsie, rybach, jajach, warzywach i owocach. Dodatkowo polecane są produkty z nasion roślin strączkowych.

Dieta stosowana w leczeniu zmian skórnych opisana jest na stronie
www. abcdieta. pl/dieta-na-tradzik-mlodzienczy

Pozdrawiam