Mam napady płaczu i niepokoju - czy to zaburzenia emocjonalne?

Witam. Mam problem z napadami płaczu i niepokoju. Przydarzają mi się w każdej sytuacji kojarzącej mi się z byciem samotnym albo odrzuconym, czasami to po prostu wilgotne oczy, czasami, zwłaszcza jeżeli jestem sam ze sobą, trudny do opanowania płacz. Zdarzają się często w relacji z moim chłopakiem, reaguję płaczem np. w sytuacji, w której on chce spędzić wieczór sam, zajmując się swoimi sprawami. Zdaję sobie sprawę z tego, że moje reakcje są przesadzone, staram się ich nie okazywać, ale najczęściej nie potrafię nad nimi zapanować. Jak mogę sobie z tym poradzić? Dodam, że to mój problem od co najmniej paru lat. M.

ponad rok temu

Witam,
pisząc tę wiadomość, stawiasz mnie przed bardzo trudnym zadaniem, bowiem nie jestem w stanie określić genezy Twoich problemów. Niestety to ograniczenia kontaktu przez Internet. Jednak to, co mi się nasuwa, to być może jakaś trauma z przeszłości - trudne rozstanie? brak oparcia w rodzinie? Jak już wspomniałam, trudno mi to określić, bowiem nie mam całościowego oglądu sytuacji i to jedynie moje domniemania przyczyn. Często się jednak zdarza, że nieprzepracowana, być może nawet nieuświadomiona trauma tego typu może wpływać na zachowanie danej osoby w relacji z partnerem - sądzę, iż prawdopodobne jest to także w Twoim przypadku. Niewątpliwie jednak jest to jedynie moja hipoteza, która wymaga potwierdzenia podczas bezpośredniej rozmowy ze specjalistą. Trudności, jakie opisujesz, niewątpliwie mają negatywny wpływ na Ciebie i Twoje samopoczucie - sądzę, iż warto poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy, co następnie pozwoli rozwiązać problem. Niestety bez wnikliwej analizy samego siebie przy współpracy z terapeutą może Ci się nie udać znaleźć przyczyn przejawiania takiej postawy w ściśle określonych okolicznościach. Dlatego serdecznie Cię zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty.

Pozdrawiam

Witam,

zalecałabym wsparcie specjalistyczne, z pomocą psychologa - psychoterapeuty, łatwiej będzie rozwiązać problem.

Pozdrawiam serdecznie