Mam nieregularne cykle. Czy mogę zajść w ciążę?

Dzień dobry!
Mam 26 lat. Pierwszą miesiączkę miałam w wieku 14 lat. Od zawsze miałam nieregularne cykle. Trwają one np. 47, 56, 64 dni, a nawet dłużej. Nigdy na nic nie chorowałam. Okres trwa 4-5 dni. Pierwszego i drugiego dnia jest bardziej obfity, a potem skąpy. Pierwszego dnia odczuwam też dość silny ból w dole brzucha. Po 2 tabletkach np. N*** przechodzi i czuję się bardzo dobrze do końca okresu.
Zaczęłam obserwować swój organizm. Przed owulacją temperaturę ciała mam ok. 36,6. Po owulacji od 36,75 do 37 stopni. Faza lutealna trwa 14 dni. Śluz zmienia się w zależności od trwania cyklu. W czasie owulacji obserwuję przezroczysty, rozciągający się śluz.
Ważę 54 kg przy wzroście 155 cm, ale mam lekką otyłość na brzuchu. W okresie dojrzewania miałam trądzik, teraz on zanikł. Od czasu do czasu pojawiają się jakieś krostki, ale najczęściej na plecach.
Współżyję od roku. Przez pierwsze pół roku z zabezpieczeniem, teraz bez. Ostatnio współżyłam w dniu owulacji bez zabezpieczenia i po 14 dniach pojawił się okres. Boję się, że będę miała problemy z zajściem w ciążę.
Mam pytanie, czy bez brania jakichkolwiek leków przepisanych przez ginekologa mam szansę na zajście w ciążę? Czy będzie konieczne leczenie? Chcielibyśmy mieć z mężem już dziecko.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z tego co słyszę, coraz więcej młodych kobiet uskarża się na nieregularne cykle miesiączkowe, prawdopodobnie jest to kolejna choroba cywilizacyjna naszych czasów.
Ale do rzeczy, fakt, że obserwuje Pani tzw, śluz płodny świadczy, że najpewniej dochodzi do owulacji. Pani dużym atutem jest umiejętność obserwacji własnego ciała i wychwytywania dni płodnych.
Radziłabym przez najbliższy rok intensywnie starać się o dziecko, koncentrując wysiłki w czasie dni płodnych (jedna nieudana próba oczywiście nic nam nie mówi o Pani szansach na udaną prokreację). Jeżeli wysiłki okażą się bezowocne lub nieregularności nasilą się, należy udać się do specjalisty w celu diagnozy i leczenia niepłodności.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!