Mam niskich rodzićów i rodzeństwo, czy jeszcze urosnę?

Otóż mam 15 lat i 163cm wzrostu. Mam niskich rodziców mam-162cm tata 158cm siostra 162(20 lat) Nie wiem czy urosnę więcej. Mam szanse mieć 180m.Czy dobrą dieta można urosnąć więcej niż jest zapisane w genach?.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Na podobne pytanie odpowiedziałam już na łamach serwisu.
Odpowiedź znajdziesz pod poniższym linkiem:

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/co-nalezy-jesc-aby-urosnac

Na to, jak będziesz wysoki wpływa tak dużo czynników, że nie jest możliwe danie Ci jednoznacznej odpowiedzi.

Na pewno wzrost nie powinien być dla Ciebie powodem stresów i zmartwień.
Najważniejsze to zaakceptować własne ciało.
Jeśli się martwisz, porozmawiaj o swoim problemie z rodzicami i lekarzem.

Pozdrawiam