Mam odruchy wymiotne, suchość w gardle, ucisk w krtani, gardle i bekanie - co mi dolega?

Wszystko zaczęło się pół roku temu, najpierw nie mogłam dotknąć się do szyi - wszystko mnie urażało, tzn. łańcuszek, golf, kołnierzyk, itp. Do tego doszły męczące odruchy wymiotne, które pojawiają się niezależnie ode mnie, do tego pojawiła się męcząca suchość w gardle, ucisk w krtani, który jest przez cały dzień. Ponadto bekanie, lekarze nie wiedzą, co mi dolega, dodam, że mam niedoczynność tarczycy. Proszę o pomoc, bo czuję się naprawdę źle. Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Myślę, że warto poszerzyć diagnostykę, gdyż opisane objawy mogą sugerować wiele jednostek chorobowych. Mnie samej trudno ocenić bezpośrednio, co jest przyczyną Pani problemów bez odpowiednich badań. Warto byłoby udać się na wizytę do gastroenterologa lub laryngologa.

Ucisk i suchość w gardle najlepiej jest skonsultować z laryngologiem, który obejrzy gardło i krtań, i sprawdzi, czy nie ma powiększonej tarczycy, polipów lub innej przeszkody powodującej dyskomfort.
Jeżeli chodzi o odruchy wymiotne i puste odbijanie, to w tej sytuacji warto udać się do gastroenteterologa, gdyż możemy mieć do czynienia ze zmianami zapalnymi żołądka, problemami jelitowymi jaki i innymi dolegliwościami z tej strony. Często podane objawy mogą występować na tle nerwicowym.
Pozdrawiam!