Mam ok. 176 cm wzrostu i ważę ok. 66 kg. Czy mam jakiekolwiek szanse schudnąć?

Mam 14 lat, w styczniu będę miała 15. Mam ok. 176 cm wzrostu i ważę ok. 66 kg. Czy mam jakiekolwiek szanse schudnąć? Proszę o szybką odpowiedź:D Z góry dziękuję:) Ps Podobno moja waga jest prawidłowa, lecz po sylwetce widać, że powinnam trochę schudnąć:D

14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest adekwatna do wieku, płci i wzrostu, stąd nie powinnaś podejmować prób odchudzania. Nie jest Ci ono potrzebne, a może wręcz sobie zaszkodzić. Jeśli uważasz, iż Twoja sylwetka nie ma zadowalającego kształtu, porozmawiaj o tym z mamą i postaraj się więcej czasu poświęcić na aktywność fizyczną. Ponieważ okres jesienno-zimowy nie sprzyja ruchowi na świeżym powietrzu, postaraj się zorientować, czy w Twojej szkole nie są organizowane np. zajęcia typu SKS? Możesz także skorzystać z propozycji ćwiczeń na: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam