Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam problem, pomocy:(

Witam,
mam 20 lat. Otóż mam problem. W listopadzie miałam miesiączkę 5.11.2009 i trwała około 5 dni. W grudniu okres przesunął mi się na 14.12 i trwał 5 dni, kolejną miesiączkę dostałam 30.12 i miałam dziwny brązowy śluz z krwią i z 31.1.2010 na 1.1.2010 kochałam się z chłopakiem. Miałam miesiączkę, pękła nam prezerwatywa i chłopak zawsze przed czasem wyciąga ale mówi, że wcześniej się powstrzymywał od wytrysku i poleciało mu odrobinę. A skoro poleciało i gumka pękła to dostało się to do mnie:(:(

Chcę dodać, ze miesiączka ustala:((Strasznie się martwimy, nie wiem co mam robić? Zawsze się zabezpieczamy prezerwatywą, gdyż nie mogę zażywać tabletek, ponieważ jestem uczulona na niektóre substancje. Od razu po stosunku umyłam się dokładnie, nawet w środku, chociaż bolało.

Proszę o odpowiedź na maile albo na forum błagam www.iwonkawawrzkowicz@wp.pl

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Zapłodnienie

Lek. Monika Szafarowska
25 poziom zaufania

Witam.
Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności, jednak stosunek w czasie którego pęka prezerwatywa, to niemal stosunek bez zabezpieczenia. Nieregularne cykle znacznie utrudniają określenie momentu owulacji i ewentualnego zapłodnienia. Pytaniem pozostaje fakt czy  30.12. miała Pani miesiączkę, czy było to plamienie okołoowulacyjne. Proszę wykonać test ciążowy z moczu około 10-15 dni po ewentualnym zapłodnieniu (ok. połowy stycznia). Szybszy wynik można uzyskać wykonując oznaczenie beta- hCG we krwi (już po 7dniach od zapłodnienia).
Pozdrawiam serdecznie.

Rezydent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy