Mam problem u syna z dużymi zmianami ropnymi

Mój syn ma 13 lat. Ma sporo zaskórników na czole, nosie i brodzie. Pryszcze też występują na głowie we włosach, ale największy problem stanowią duż ropne zmiany na nosie i w nosie. Leczę go u dermatologa ale leczenie nie przynosi rezultatów.  Jego leki to : Zineryt - do smarowania rano differin - do smarowania wieczorem Salfazin - tabletki 2 razy dziennie. Ostatnio na nosie miał bardzo dużą i bardzo bolesną gulkę którą lekarz nazwał torbielą. Przekłuto mu ją i wyciśnięto lecz po tym zostało zgrubienie i w innym miejscu znów tworzy się to samo.   Co robić by pozbyć się tych wielkich zmian ropnych, lekarze odradzają antybiotykoterapie mówiąc że jest za młody. Dodam że syn myje się mydłem siarkowym.

KOBIETA ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Wydaje się że terapia miejscowa to trochę za mało. Proponuję leczenie ogólne antybiotykiem Tetralysal, zwłaszcza jeśli nie ma poprawy po obecnym leczeniu i zmiany SA tak nasilone jak Pani opisuje.

Specjalista dermatolog i wenerolog.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.


Proszę niech syn odstaiw mydło, przesuszy ono skórę, bezpieczniej jest przemywać skórę płynem micelarnym i zastosować żel do mycia twarzy z apteki np bioderma lub La Roche posay.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy