Mam problem z alkoholem

Mam problem z alkoholem. Mam 22 lata i rodzinę, którą kocham. Jednak mam problem z alkoholem. Za każdym razem, gdy się zdenerwuję, idę do sklepu po piwo. Gdy piję, czuję się tak lajtowo, nic wtedy mnie nie obchodzi. Ostatnio mój narzeczony mnie rzucił, choć obiecałam mu już, że nie będę. Złamałam po raz kolejny obietnicę. Związek mi się rozpada, nie wiem, co mam robić, by wszystko naprawić.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie!

Najważniejsze, że dostrzegła Pani problem. To chyba dobry moment, aby podjąć terapię i zrezygnować z alkoholu. Proponuję Pani zgłoszenie się na terapię uzależnienia oraz podjęcie spotkań w grupie AA. Dzięki temu zorientuje się Pani, na ile problem jest poważny oraz w jaki sposób można się z nim uporać. Jeżeli ukochany zobaczy, że coś Pani z tym problemem robi, jest szansa, że będzie Panią wspierał i że jeszcze nic straconego. Proszę porozmawiać z narzeczonym, przyznać się do problemu, do tego, że trudno Pani dotrzymać obietnicy, i że to może być uzależnienie. Jeżeli łączy Państwa szczere i głębokie uczucie, uda się przełamać te trudności. Proszę być dobrej myśli i jak najszybciej zdecydować się na podjęcie leczenia.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!