Mam problem z przybraniem na wadze - do jakiego lekarza się udać?

Witam mam problem z waga. Mam 28 lat mój wzrost to 178cm a waga 54 kg. Wyniki mam wszystkie dobre. Moja endokrynolog też nie znajduje powodu dlaczego nie mogę przytyć zawsze byłam chuda alemyslalam że z wiekiem coś się zmieni. Do jakiego jeszcze lekarza mogę się udać?

Witam serdecznie,
Pani współczynnik BMI jest niski (BMI = 17). Dolna granica normy to 18,5, zatem należy podjąć kroki w kierunku zwiększenia masy ciała.
Jeżeli lekarz nie znajduje przyczyn, dobrze jest udać się do dietetyka, który zweryfikuje czy spożywa Pani tyle pokarmu ile potrzeba (być może je Pani po prostu za mało), doradzi co wprowadzić do diety, czego brakuje, co uzupełnić.
Aby taka wizyta przyniosła korzyści dla Pani ważne jest aby przygotować dla dietetyka dokładne notatki co Pani jada (zapisane ilości - w miarach domowych - łyżkach, szklankach, gramach). Napisać należy również godziny posiłków, co Pani pije w ciągu dnia - woda, soki, herbaty, kawy, czy słodzi Pani czy nie. Taki dzienniczek z jadłospisem powinien zawierać min. 7 dni.
Przed wizytą u dietetyka dobrze też zweryfikować sposób działania przewodu pokarmowego, czyli wygląd stolca czy nie ma w nim widocznych resztek żywności, a jeżeli są to jakie (np. kawałki warzyw, tłuszcz). Dodatkowo zaobserwować jak często się Pani wypróżnia (raz na dzień, raz na kilka dni, kilka razy dziennie), czy nie ma Pani dolegliwości brzusznych, jak reaguje Pani na stres (większy, mniejszy apetyt).
Te wszystkie informacje będą pomocne aby pomóc w dobraniu odpowiedniego sposobu żywienia oraz ew. doradzania czy potrzebna jest konsultacja z gastrologiem (np. problemy trawienne mogą wpływać na złe wchłanianie pokarmu, a co za tym idzie niedobory).
Pozdrawiam,