Mam problem z zajściem w ciążę, proszę o poradę.

WITAM.
MAM 28 LAT I MAM DWOJE DZIECI. CHCIAŁABYM ZAJŚĆ W CIĄŻĘ, ALE OD JAKIEGOŚ CZASU PRÓBUJEMY Z PARTNEREM I NIC Z TEGO NIE WYCHODZI.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Aby móc mówić o zaburzonej płodności (niepłodności, bezpłodności) musi być spełniony jeden warunek: nieskuteczność zajścia w ciążę w wyniku regularnych (w okresie dni płodnych) prób przez czas min. 12 miesięcy.
Czas ten został wyliczony statystycznie. Średnia czasu prób po jakim udaje się zajść w ciążę aktualnie wynosi ok. 6 miesięcy.
Większość par zgłasza problem i zaczyna się niepokoić już po tym czasie (6 m-cy). Jednak jest to za wcześnie na podejmowanie działań diagnostycznych. Do lekarza powinno się zgłosić dopiero po roku nieskutecznych starań. Lekarzem, który powinien się tym zająć jest ginekolog, ewentualnie urolog zajmujący się problemami z płodnością. Istnieją poradnie zaburzeń płodności.

W Państwa przypadku rokowanie jest bardzo pomyślne. Jest Pani młodą kobietą, urodziła Pani dwoje dzieci. Zapewne w niedługim czasie uda się Państwu spełnić swoje marzenie o kolejnym dziecku.

Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.